Wystartowała internetowa giełda start-upów

Marta Bellon
opublikowano: 22-03-2013, 00:00

Od teraz twórcy e-biznesów mogą poszukiwać udziałowców, ogłaszając się w dedykowanym im serwisie.

Biznes nabiera rumieńców, ale aby go rozkręcić, potrzebny jest kapitał. To decydujący moment, do którego dochodzi wielu młodych przedsiębiorców. Właśnie dla nich powstał serwis SprzedamPortal.pl, rekomendowany właścicielom e-biznesów poszukujących możliwości sprzedaży udziałów w przedsięwzięciu lub prywatnych inwestorów,zainteresowanych wejściem w spółkę z początkującymi przedsiębiorcami.

— Nasz serwis wychodzi naprzeciw potrzebom indywidualnych twórców e-biznesów, umożliwiając publikację ofert dotyczących sprzedaży części lub całości udziałów w istniejącym przedsięwzięciu internetowym, również na wczesnym etapie jego realizacji. Oferta zawiera wszystkie podstawowe informacje, które umożliwiają inwestorowi zapoznanie się z technicznymi i biznesowymi założeniami projektu oraz pomysłami na jego dalszy rozwój — mówi Łukasz Kaleta, współtwórcaserwisu, odpowiedzialny za jego rozwój.

Serwis pozwala na publikację ofert z ceną wywoławczą sprzedaży. Inwestorzy, którzy wyrażą zainteresowanie zakupem, zapraszani są do następnego etapu negocjacji — indywidualnych spotkań z twórcą serwisu. Dodatkowo każdemu opisanemu w serwisie projektowi będzie towarzyszył krótki wywiad z twórcą na temat genezy przedsięwzięcia i jego przyszłości.

— Staramy się wypełnić lukę pomiędzy twórcami serwisów, inwestorami prywatnymi oraz funduszami venture capital. Wyróżnia nas aktywne wsparcie twórców serwisów w zakresie przygotowania profesjonalnej oferty, doradztwo w zakresie wyceny wartości ich projektów, a także pomoc w procesie finalizacji transakcji — podkreśla Łukasz Luzar, pomysłodawca serwisu. Wśród najciekawszych ofert, już opublikowanych na portalu, są m.in. serwis imprezy. krakow.pl, który skupia klubowiczów i amatorów krakowskiej sceny muzycznej, visitpoland. info skierowany do zagranicznych turystów odwiedzających Polskę czy serwis MamaJakTy. pl dla pomysłowych i twórczych młodych mam.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu