Wystartowały zapisy na Bieg Firmowy

opublikowano: 25-02-2020, 12:55

Tysiące pracowników warszawskich i wrocławskich firm po raz kolejny pobiegną ulicami miast. Charytatywna sztafeta odbędzie się w maju.

Trwają zapisy na tegoroczną edycję Biegu Firmowego, czyli sztafetę dla pracowników firm. Tradycyjnie impreza obędzie się we Wrocławiu i w Warszawie - w tym roku po raz ósmy. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników łącznie ok. 13 tys. miejsc. Jak informuje Fundacja Everest, organizator wydarzenia, liczba zgłoszeń w obu miastach przekroczyła już 8 tys. 

Fot. Materiały prasowe

- W trzy dni udało nam się wyprzedać pierwszą turę biegu we Wrocławiu, a liczba uczestników w każdym z miast ciągle rośnie. Cieszy nas tak duże zaangażowanie i zainteresowanie firm. Wierzymy, że przed nami niezapomniane i wyjątkowe edycje - mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest

Celem wydarzenia jest pomoc podopiecznym Fundacji Everest, na których leczenie i rehabilitację przekazano dotychczas blisko 860 tys. zł. W tym roku zebrane podczas biegów pieniądze będą przeznaczona dla dwunastki dzieci, podopiecznych fundacji. 

We Wrocławiu uczestnicy pobiegną 16 maja, w dwóch turach po 5 tys. uczestników, na terenie Kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Edycja warszawska odbędzie się 30 maja na terenie Centrum Olimpijskiego (Wybrzeże Gdyńskie 4). Uczestnicy pobiegną w 5-osobowych drużynach, reprezentując swoje firmy. Trasy sztafel liczą łącznie po 25 km, z czego Kady zawodnik przebiega po 5 km. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane