Wyszukiwarka Google podwoiła kwartalny zysk

(Paweł Kubisiak)
20-07-2006, 23:28

Google, najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa świata, zwiększyła dwukrotnie zysk netto w drugim kwartale. Dzięki temu dotcomy mogą odzyskać zaufanie inwestorów, strapionych wynikami Yahoo i eBay.

Google, najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa świata, zwiększyła dwukrotnie zysk netto w drugim kwartale. Dzięki temu dotcomy mogą odzyskać zaufanie inwestorów, strapionych kiepskimi wynikami Yahoo i eBay.

W minionym kwartale zysk Google wzrósł rok do roku o 110 proc., do 721 mln USD czyli

2,33 USD ma akcję – podała spółka w komunikacie. Sprzedaż kalifornijskiej firmy poprawiła się do 2,46 mld USD, co oznacza wzrost o 77 proc. w porównaniu z drugim kwartałem ubiegłego roku.

Po odjęciu obrotu związanego z akwizycjami, przychody wzrosły do 1,68 mld dolarów, podczas gdy rynek oczekiwał wyniku na poziomie 1,65 mld. Akcje Google straciły w czasie sesji 3 proc., ale stratę zaczęły odrabiać w obrocie posesyjnym, już po publikacji wyników.

W minionym kwartale strona Google dostarczyła około 45 proc. wyników wyszukiwań w USA. W ciągu roku mechanizm Google zwiększył ilość stron w swoich zasobach o ponad 80 proc.

Akcje Google debiutowały na Wall Street w 2005 roku I od tej pory zwiększyły wartość o 115 proc.

Paweł Kubisiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Paweł Kubisiak)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Wyszukiwarka Google podwoiła kwartalny zysk