Wyszukiwarka imprez pozwoli zaplanować trasę koncertową

opublikowano: 24-11-2014, 00:00

Polstars Media wypuszcza aplikację dla menedżerów tras koncertowych. Ma im ułatwić wyszukiwanie zleceń dla artystów.

Niebawem na rynku pojawi się aplikacja webowa Polstars, produkt założonej przez Łukasza Ratajczaka spółki Polstars Media. Narzędzie jest przeznaczone głównie dla menedżerów tras koncertowych i osób, które odpowiadają za wyszukiwanie zleceń dla artystów. Istotą projektu ma być aktualna baza krajowych imprez, od plenerowych po firmowe.

— Nie ma w Polsce wyszukiwarki, która pozwoliłaby przeszukiwać wydarzenia typu „dni miasta”, juwenalia, pojedyncze koncerty w klubach. Nie ma też zagregowanej informacji na temat organizatorów tych wydarzeń. Pozyskiwanie ich jest czasochłonne. I właśnie naprzeciw tym potrzebom wychodzi narzędzie stworzone przez nasz zespół. Obecnie dysponujemy bazą ok. 10 tys. wydarzeń, wliczając w to pojedyncze koncerty w klubach — wyjaśnia Łukasz Ratajczak.

Pracę menedżerów ma ułatwić m.in. wielopoziomowa wyszukiwarka imprez i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych oraz lokalizacji — miejsc, w których odbywają się cykliczne imprezy lub klubowe koncerty. Wszystko w podziale na typ muzyki czy kategorie artystyczne (np. wykonawcy muzyczni, kabarety, występy taneczne, teatry). W systemie będzie też można zamieścić wizytówkę, zarówno artysty, jak i organizatora koncertu czy firm zainteresowanych zaangażowaniem artysty na potrzeby imprez zamkniętych. Użytkownicy będą też mogli skorzystać z „rekomendacji wydarzeń”.

— Skrypt zasugeruje cykliczne wydarzenia, w których wcześniej grali artyści danego gatunku muzycznego. Pomoże więc we wstępnej selekcji wydarzeń — dodaje Łukasz Ratajczak.

Dostęp do Polstars będzie sprzedawany w formie rocznych abonamentów. Aplikacja powstała z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (Działania 8.1 „Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej”).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane