Wywiązujemy się z umów

KZ
opublikowano: 20-02-2007, 00:00

Jacek Kostrzewa, wiceprezes Skotanu, zapowiada, że spółka nie będzie już mieszać paliw. Postawi na estry.

Jacek Kostrzewa, wiceprezes Skotanu, zapowiada, że spółka nie będzie już mieszać paliw. Postawi na estry.

„PB”: Jesienią informowaliście o podpisaniu dwu umów na dostawę oleju napędowego, wartych 166 mln zł. Czy dostawy zrealizowaliście?

Jacek Kostrzewa: Od listopada 2006 do stycznia 2007 r. zrealizowaliśmy kontrakt z Naftoil AB w całości, a z Neste Oil w części. Rozpoczęliśmy działalność handlową, dostarczając zakupiony olej napędowy innym uczestnikom rynku. Część oleju w grudniu 2006 wykorzystaliśmy do produkcji biopaliwa z 20-procentową zawartością biokomponentów i również go sprzedaliśmy. Operacje te znajdą się w wynikach IV kwartału 2006 i I kwartału 2007 r.

W minioną środę rozwiązaliście umowy na dzierżawę składów paliwowych. Dlaczego?

Skotan zawarł porozumienie z Operatorem Logistycznym Paliw Płynnych (OLPP) w sprawie rozwiązania czterech z pięciu umów dzierżawy pojemności w magazynach OLPP. Magazyny te były przeznaczone do blendowania oleju napędowego z biokomponentami. Wobec zmiany rozporządzenia o ulgach w podatku akcyzowym na biopaliwa, produkcja mieszanki B20 (zawierającej 20 proc. biokomponentu — przyp. red.) straciła sens ekonomiczny. Spółka nadal dzierżawi pojemność od OLPP w bazie w Strzemieszycach i korzysta z innych pojemności składowych w miarę potrzeb wynikających z działalności handlowej.

Dzień później sfinalizowano za to zakup terenów na Śląsku.

Skotan Ester, nasza spółka zależna, kupiła nieruchomości w Sławkowie na terenie Katowickiej SSE. Wiąże się to również z uzyskaniem pozwolenia na działalność w strefie w zakresie produkcji biokomponentów i umożliwia skorzystanie z 50-procentowej ulgi inwestycyjnej do 2016 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu