Wyższy ZUS wraca jak bumerang

Jarosław Królak
opublikowano: 24-01-2005, 00:00

Wicepremier Izabela Jaruga-Nowacka poinformowała, że Sejm zajmie się rządowym projektem, zakładającym podwyżkę składek ZUS dla małych firm na następnym posiedzeniu, które ma się rozpocząć 15 lutego. Przypomnijmy, że rząd chce podzielić przedsiębiorców na dziewięć grup. Wysokość składki zależałaby od osiąganego dochodu. Podwyżka nie dotyczyłaby osób, których miesięczny dochód nie przekracza 2,5 tys. zł. Najwięcej płaciłyby osoby zarabiające ponad 7,5 tys. zł na miesiąc. Rząd liczy na to, że podwyżka składek da 500 mln zł rocznie w ciągu trzech lat.

Nowe zasady mają wejść w życie w kwietniu 2005 r., a wyższe składki trzeba byłoby płacić od maja.

To jednak nie jest takie pewne. Przeciwko podwyżce ostro występują organizacje przedsiębiorców. To już drugie podejście rządu do tego tematu. Jesienią 2004 r. opór przedsiębiorców spowodował wyrzucenie projektu do kosza i dymisję forsującego go wiceministra Krzysztofa Patera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jarosław Królak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyższy ZUS wraca jak bumerang