WZA PLL LOT zdecydowało o powołaniu nowej spółki

15-07-2004, 10:15

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskich Linii Lotniczych LOT wyraziło zgodę na zawiązanie nowej spółki, która zajmie się zarówno rozkładowym jak i poza rozkładowym transportem lotniczym, poinformowała firma w komunikacie w środę.

„WZA wyraziło zgodę na zawiązanie spółki, której głównym przedmiotem działalności będzie rozkładowy transport lotniczy oraz poza rozkładowy transport lotniczy i objęcie 100% jej udziałów o łącznej wartości nominalnej 5 milionów zł przez PLL LOT SA” – czytamy w komunikacie firmy.

Spółka nie wyjaśnia w komunikacie, czy nowa firma ma zajmować się przede wszystkim lotniczym transportem „niskokosztowym”, jak sugerowały to media.

Według „Rzeczpospolitej”, tania linia należąca do PLL LOT miałaby ruszyć najwcześniej na przełomie października i listopada, najdalej wiosną przyszłego roku.

Nowa linia miałaby obsługiwać dotychczasowe połączenia czarterowe LOT, a także latać na podlondyńskie lotniska Stansted lub Luton, na które latają już Air Polonia, SkyEurope i Wizz Air, tanie linie operujące w naszej części Europy.

PLL LOT poinformował też w środę, że WZA rozpatrzyło i zatwierdziło skonsolidowane sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z działalności grupy kapitałowej firmy za rok obrotowy 2003.

W 2003 roku PLL LOT przewiozły 3.623 tys. pasażerów płatnych, czyli o 10,9% więcej niż w 2002 roku. Wskaźnik wypełnienia samolotów zwiększył się o 1,9 pkt proc. do 72,2%.

Zysk z działalności podstawowej w roku 2003 wyniósł 5,5 mln zł wobec 62,1 mln zł straty rok wcześniej.

W 2004 roku przewoźnik przewiduje przewiezienie 3.872,9 tys. pasażerów płatnych, 6,8% więcej niż w roku 2003. PLL LOT planuje osiągnięcie 69,9 mln zł zysku na działalności podstawowej i 9,5 mln zł zysku netto.

maza/bb

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / WZA PLL LOT zdecydowało o powołaniu nowej spółki