WZA TVN podzieliło zysk, uchwaliło buyback akcji

(Marek Druś)
opublikowano: 11-05-2005, 17:46

Wtorkowe WZA TVN SA zdecydowało, że spółka przeznaczy ubiegłoroczny zysk na utworzenie kapitału zapasowego i zasilenie kapitału rezerwowego. Akcjonariusze postanowili także, że ponad 225 mln zł z tego drugiego zostanie przeznaczone na wykup akcji spółki.

Wtorkowe WZA TVN SA zdecydowało, że spółka przeznaczy ubiegłoroczny zysk na utworzenie kapitału zapasowego i zasilenie kapitału rezerwowego. Akcjonariusze postanowili także, że ponad 225 mln zł z tego drugiego zostanie przeznaczone na wykup akcji spółki.

W przyjętej uchwale o podziale zysku WZA TVN postanowiło, że z kwoty 171,35 mln zł ubiegłorocznego zysku, 13,7 mln zł zostanie przeznaczone na utworzenie kapitału zapasowego. 157,64 mln zł zasili natomiast kapitał rezerwowy. W odrębnej uchwale WZA postanowiło, że na wykup akcji spółki przeznaczone zostanie 67,57 mln zł z kapitału rezerwowego utworzonego z zysku za rok 2003 i części zysku z roku także 157,64 mln zł z kapitału rezerwowego utworzonego z zysku za rok 2004.

WZA postanowiło, że płatność za wykupywane akcje odbędzie się w formie gotówki, w przypadku akcjonariuszy nie będących członkami Grupy ITI. W przypadku członków Grupy ITI będzie ona zrealizowana "przez potrącenie wierzytelności akcjonariuszy z tytułu umowy nabycia akcji z wierzytelnościami TVN SA wobec akcjonariuszy z Grupy ITI z tytułu obligacji wystawionej w dniu 2 grudnia 2003 roku przez ITI Media Group NV".

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane