WZA upoważniło zarząd Qumaka do emisji

opublikowano: 27-06-2017, 08:24
aktualizacja: 27-06-2017, 08:27

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy upoważniło zarząd Qumaka do przeprowadzenia emisji do 13 mln akcji bez prawa poboru. WZA zaakceptowało również kandydaturę Wojciecha Wolnego do Rady Nadzorczej spółki Qumak.

Nowy członek RN jest jednocześnie prezesem firmy Euvic – nowego akcjonariusza Grupy Qumak. 

Emisja zostanie przeprowadzona w trybie oferty prywatnej w pierwszej połowie lipca. Pierwszeństwo w obejmowaniu walorów będą mieli dotychczasowi akcjonariusze spółki zarejestrowani na WZA. Pozostałe ewentualnie akcje zarząd będzie mógł zaoferować wybranym inwestorom.

"Cena emisyjna zostanie ustalona przez zarząd przede wszystkim w oparciu o kurs akcji spółki na GPW, a także innych czynników w tym wszystkim aktualnej koniunktury panującej na rynkach kapitałowych, sytuacji finansowej spółki, bieżących wydarzeń i perspektyw rozwoju spółki, a także w oparciu o rekomendacje instytucji finansowych zaangażowanych w ofertę" - podano.

- Procesy związane z zapowiadaną wcześniej emisją obligacji zostały zawieszone. Zarząd będzie się w najbliższym czasie koncentrował na sprawnym i pomyślnym przeprowadzeniu emisji akcji – dodaje Wojciech Włodarczyk.

WZA powołało jednocześnie w skład Rady Nadzorczej Wojciecha Wolnego, prezesa firmy Euvic, która 16 czerwca br. ujawniła się (jako członek porozumienia akcjonariuszy z łącznym pakietem 5,59 proc. akcji) w akcjonariacie Qumaka.  

- Pan Wojciech Wolny przeprowadził szereg rozmów zarówno z Radą Nadzorczą, jak i z zarządem oraz wiodącymi akcjonariuszami. Wszyscy interesariusze bardzo pozytywnie oceniają pana Wojciecha Wolnego, doceniając jego duże doświadczenie na rynku IT oraz kompetencje zarządcze, które pozwoliły mu odnieść wiele sukcesów biznesowych (...) Podczas spotkań pan Wolny zadeklarował, że zaangażowanie kierowanej przez niego Grupy Euvic w spółkę Qumak, będzie miało nie tylko charakter finansowy, ale również operacyjny. Pan Wolny dostrzega duży potencjał Qumaka i widzi możliwość współpracy obu firm w obszarach sprzedaży oraz wymiany know-how  – mówi Wojciech Włodarczyk. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu