Wzornictwo za pieniądze z UE

DCZ
opublikowano: 22-04-2011, 07:13

Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej (SWPS) będzie kształciła projektantów wzornictwa. Będą wymyślali ubrania, wnętrza i przestrzeń miejską, formy przemysłowe, strony komputerowe i grafikę.

Absolwenci School of Form - bo tak nazwano nowy kierunek - dostaną tytuł licencjata poznańskiego wydziału SWPS.

Opiekunem merytorycznym studiów, które są współfinansowane przez UE, jest Lidewij Edelkoort, wieloletnia dyrektor Akademii Designu w Eindhoven.

Ideą programu jest połączenie wiedzy z zakresu wzornictwa przemysłowego i nauk humanistycznych, a tym z filozofii czasu, formy i przestrzeni, antropologii koloru, materiału, obrzędów i rytuałów, socjologii trendów i psychologii zachowań konsumentów. Na pierwszy rok uczelnia przyjmie 125 osób, które wykażą się kreatywnością podczas dwuetapowej rekrutacji. Program 4-letnich studiów licencjackich uwzględnia potrzeby i wymagania współczesnej gospodarki wobec przyszłych projektantów wzornictwa. Między II a IV rokiem studenci odbędą kilkutygodniowe praktyki i kilkumiesięczne staże w agencjach reklamowych, pracowniach projektowych, firmach zajmujących się dekoracją i wyposażeniem wnętrz. Rok studiów w School of Form będzie kosztował 2900 zł. Więcej informacji na stronie www.sof.edu.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Wzornictwo za pieniądze z UE