Wzrasta płaca minimalna w Biedronce

DI
opublikowano: 2013-04-15 14:39

Począwszy od wynagrodzeń wypłacanych w kwietniu, sieć Biedronka podnosi płacę minimalną do poziomu 2000 złotych brutto.

W efekcie najniższa pensja podstawowa w Biedronce będzie o 25 proc. wyższa od krajowej płacy minimalnej.

W uzupełnieniu pensji podstawowej, która od kwietnia będzie wynosiła nie mniej niż wspomniane dwa tysiące złotych brutto, wszyscy pracownicy sieci Biedronka są objęci systemem premiowym i otrzymują bogaty pakiet świadczeń socjalnych.

W ciągu ostatnich 7 lat wartość minimalnej płacy podstawowej wzrosła w sieci o ponad 50 proc.

Plany na 2013 r. zakładają wzrost zatrudnienia – do poziomu ok. 45 tysięcy pracowników.