Wzrasta wycena budowlanki

Przemysław Barankiewicz
26-10-2001, 00:00

Indeks sektora budowlanego powoli, ale stale wzrasta. Tej trwającej już od ponad dwóch miesięcy tendencji nie zaszkodziły słabe, ale zgodne z oczekiwaniami wyniki III kwartału. Kolejne redukcje stóp procentowych powinny jednak powoli wyprowadzać branżę z kryzysu, a giełda na tego typu zjawiska reaguje z wyprzedzeniem.

Cały czas rośnie cena Budimexu, która zbliżyła się już do rocznego maksimum. Spółka matka podała dobre wyniki kwartalne, wypracowując zysk. Przychody wprawdzie spadają, ale więcej powiedzą nam wyniki skonsolidowane, bo podmioty z grupy Budimexu są ostatnio niezwykle aktywne.

Dramatyczny spadek popytu na mieszkania ciąży na wynikach Echa i Mostostalu Export. W tym drugim przypadku rezultaty schodzą jednak na drugi plan, a liczy się coraz bardziej prawdopodobny konflikt akcjonariuszy. Inwestorzy finansowi zdążyli już z pewnością przekroczyć próg 20 proc. głosów i NWZA wydaje się nieuniknione. Zamieszanie wyjątkowo sprzyja jednak wycenie ME.

Przecieki o fiasku fuzji Piaseckiego i Mostostalu Zabrze nie zrobiły wrażenia na giełdowych inwestorach. Śląska spółka miała całkiem niezły kwartał, ale to raczej efekt wcześniejszego czyszczenia bilansu przez zarząd przed planowanym połączeniem.

Z pewnością gorsze perspektywy ma przed sobą Exbud. Przesunięcie terminu publikacji wyników z jednoczesną dymisją prezesa oznacza prawdopodobnie, że wkrótce akcjonariuszy kieleckiego podmiotu czeka zimny prysznic.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemysław Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Wzrasta wycena budowlanki