Wzrosła sprzedaż aut w Europie

opublikowano: 19-11-2019, 09:02

W październiku wzrosła liczba zarejestrowanych nowych aut, poinformowało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA).

W ubiegłym miesiącu zarejestrowano w Europie 1,21 mln nowych aut osobowych, czyli o 8,6 proc. więcej niż rok wcześniej. To jednak głównie efekt niskiej bazy. Od początku roku liczba zarejestrowanych aut spada po dziesięciu miesiącach o 0,7 proc. do 13,3 mln.

Wielka Brytania była w październiku jedynym europejskim rynkiem, na którym nastąpił spadek sprzedaży aut, wynoszący prawie 7 proc. Powodem niezmiennie jest niepewność generowana przez brexit. Na pozostałych z pięciu największych rynków, w Niemczech sprzedaż wzrosła o prawie 13 proc., we Francji o prawie 9 proc., we Włoszech o prawie 7 proc., a w Hiszpanii o trochę ponad 6 proc.

Analitycy LMC Automotive uważają, że umiarkowany wzrost sprzedaży w październiku może być kontynuowany w ostatnich dwóch miesiącach roku, co jednak nie spowoduje raczej iż roczna sprzedaż będzie lepsza niż w 2018 r.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy