Wzrosła sprzedaż niemieckich diesli

opublikowano: 17-07-2018, 12:22

Niemieccy producenci aut zwiększyli sprzedaż pojazdów z silnikami diesla, informuje Handelsblatt.

Pomimo głośnej afery dieslowej, która uderzyła w Volkswagena, oraz grożących zakazów jazdy w wielu niemieckich miastach, sprzedaż diesli znacznie wzrosła.

Volkswagen, silnik TDI, diesel
Zobacz więcej

Volkswagen, silnik TDI, diesel fot. Bloomberg

Prawie trzy lata od wybuchu afery dieslowej, VW notuje ponownie wzrost ich sprzedaży.

- Bardzo pomagają nam nowe modele – powiedział Thomas Zahn dyrektor marketingu i sprzedaży VW w Niemczech w rozmowie z dziennikiem Handelsblatt.

W całym kraju sprzedaż aut z silnikami diesla w pierwszej połowie roku wynosiła około 32 proc. Na początku 2017 r. prawie co drugi nowy samochód sprzedawany w Niemczech był olejem napędowym.

Również BMW oraz Daimler odnotowały w drugim kwartale wzrost sprzedaży modeli aut z silnikami diesla. Według znawców wynika to między innymi z rosnącej popularności suvów i w tym przypadku premie środowiskowe wspierają sprzedaż nowych pojazdów spełniających normy emisji Euro 6.

- Również bez premii środowiskowych oczekujemy i tak mocnego wzrostu sprzedaży. Chcemy znowu postawić na diesla – powiedział Zahn.

W wielu przypadkach, jak jazda w długich trasach czy w przypadku ciężkich pojazdów, diesel jest i w przewidywalnym czasie będzie najlepszą opcją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Wzrosła sprzedaż niemieckich diesli