Wzrosła sprzedaż niemieckich diesli

Niemieccy producenci aut zwiększyli sprzedaż pojazdów z silnikami diesla, informuje Handelsblatt.

Pomimo głośnej afery dieslowej, która uderzyła w Volkswagena, oraz grożących zakazów jazdy w wielu niemieckich miastach, sprzedaż diesli znacznie wzrosła.

Zobacz więcej

Volkswagen, silnik TDI, diesel fot. Bloomberg

Prawie trzy lata od wybuchu afery dieslowej, VW notuje ponownie wzrost ich sprzedaży.

- Bardzo pomagają nam nowe modele – powiedział Thomas Zahn dyrektor marketingu i sprzedaży VW w Niemczech w rozmowie z dziennikiem Handelsblatt.

W całym kraju sprzedaż aut z silnikami diesla w pierwszej połowie roku wynosiła około 32 proc. Na początku 2017 r. prawie co drugi nowy samochód sprzedawany w Niemczech był olejem napędowym.

Również BMW oraz Daimler odnotowały w drugim kwartale wzrost sprzedaży modeli aut z silnikami diesla. Według znawców wynika to między innymi z rosnącej popularności suvów i w tym przypadku premie środowiskowe wspierają sprzedaż nowych pojazdów spełniających normy emisji Euro 6.

- Również bez premii środowiskowych oczekujemy i tak mocnego wzrostu sprzedaży. Chcemy znowu postawić na diesla – powiedział Zahn.

W wielu przypadkach, jak jazda w długich trasach czy w przypadku ciężkich pojazdów, diesel jest i w przewidywalnym czasie będzie najlepszą opcją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Wzrosła sprzedaż niemieckich diesli