Wzrosło zainteresowanie inwestycjami w Malezji

opublikowano: 13-06-2019, 11:35

Jednym z beneficjentów rosnącego napięcia w handlu pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami stała się Malezja, a w szczególności jej stan Penang.

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w sektor produkcyjny wzrosły w pierwszym kwartale 2019 r. o 1,360 proc. do 8,47 mld ringgitów (ok. 2 mld USD) w porównaniu z rokiem ubiegłym. To więcej niż w całym 2018 r. 

Eksperci podkreślają, że to wspomniany stan może zyskać na zmianach w globalnym łańcuchu dostaw, ponieważ ma dobre fundamenty i jest wspierany polityką publiczną.

W Penang swoje siedziby mają tacy zagraniczni potentaci jak choćby Intel i Dell, a stan ma ponad 42-proc. udział w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych w Malezji.  

Ostatnie inwestycje w Penang obejmują nowe półprzewodnikowe centrum montażu i testowania napędów półprzewodnikowych amerykańskiej firmy Micron Technology oraz zakup 20 akrów ziemi przez firmę Jabil Circuit z Florydy w celu rozbudowy zakładu.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy