Wzrosły obroty DPD

GAS
opublikowano: 23-08-2007, 00:00

W I półroczu 2007 firma kurierska DPD Polska odnotowała ponad 55-procentowy wzrost obrotów. Przestała też nazywać się Masterlink.

W I półroczu 2007 firma kurierska DPD Polska odnotowała ponad 55-procentowy wzrost obrotów. Przestała też nazywać się Masterlink.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w minionym półroczu była oficjalna zmiana nazwy kuriera z Masterlink Express na DPD Polska. Firma zapowiada, że do końca tego roku wszystkie jej oddziały i samochody będą oznakowane nowym logo.

W sierpniu DPD Polska otworzyła dwa nowe oddziały — w Koszalinie i Słupsku. Dodatkowo, w ciągu ostatnich miesięcy rozpoczęła budowę dwóch dużych oddziałów w Poznaniu i Gdańsku, które zostaną otwarte jesienią. W 30 innych oddziałach firmy powiększana jest natomiast powierzchnia magazynowa. DPD Polska uzyskała wsparcie finansowe na realizację tych inwestycji od właściciela — francuskiej poczty La Poste.

W pierwszym półroczu liczba paczek, które dostarczyła DPD Polska, wzrosła o 55 proc., a obroty firmy zwiększyły się o ponad 40 proc. Największy wzrost odnotowano w segmencie przesyłek zagranicznych.

— Przyrosty, jakie osiągamy w segmencie międzynarodowym, są dużo wyższe niż w krajowym. Zawdzięczamy to strategii nastawionej na jakość serwisu drogowego — uważa Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska.

Od początku bieżącego roku kurier rozwija nową usługę dla odbiorców indywidualnych — DPD Consumer Premium. Dzięki niej odbiorca sam określa czas i miejsce doręczenia przesyłki oraz decyduje, w jaki sposób chce być poinformowany o dostawie. Wybierając dodatkowe opcje lub rezygnując z nich, może też wpływać na cenę usługi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu