Wzrosły obroty na akcjach MZ

Dariusz Karolak
opublikowano: 01-02-2001, 00:00

Wzrosły obroty na akcjach MZ

Debiut skonwertowanych akcji założycielskich MZ wypadł dobrze. Obroty wzrosły jednak nie zachwyciły. Lepiej poczekać, aż obróci się 25-30 proc. nowych akcji, co daje 440-530 tys. szt. Miłemu powitaniu zapewne „pomógł” największy akcjonariusz, BH posiadający 7 z ponad 20 mln akcji. Jednak możliwości manewru nawet tak dużej instytucji są ograniczone, a do wyników coraz bliżej (14 II). Z tymi może być kiepsko, sądząc po przychodach po 9 m-cch 2000. W każdym razie ostrożności nigdy za wiele. 2 tygodnie do wyników to swoisty okres karencji na insider trading. Linia 7,5-miesięcznej bessy przy 9,50 zł zbiega się z górną krawędzią wstęgi Bollingera.

Byki nie pokonały dziennej VAMA10 przy 8,9 zł, ale za to tygodniowa VAMA10 zabezpiecza przed spadkiem poniżej 8,60 zł. Wskaźniki raczej przemawiają za zwyżką.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrosły obroty na akcjach MZ