Wzrost indeksów na Wall Street

opublikowano: 13-04-2022, 16:46

Na amerykańskich rynkach akcji przewagę ma popyt. Źródłem optymizmu jest spadek rentowności obligacji.

Na rynku obligacji rośnie przekonanie, że szczyt inflacji właśnie mija. Dlatego rentowności spadają w dniu, w którym podano, że ceny produkcji sprzedanej wzrosły w marcu rekordowo. Rentowność obligacji 2-letnich jest już o 30 pkt. bazowych niższa niż tydzień temu, co sugeruje, że rynek spodziewa się jednej mniej podwyżki stóp przez Fed.

Po upływie godziny sesji Dow Jones rósł o 0,15 proc., S&P500 zyskiwał 0,3 proc., a Nasdaq szedł w górę o 0,9 proc. Drożało 54 proc. spółek z S&P500, a popyt przeważał w 6 z 11 głównych segmentach indeksu. Tak jak zawsze, kiedy rośnie apetyt na ryzyko, największym popytem cieszą się akcje spółek świadczących telekomunikacyjnie usługi (0,6 proc.), dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,8 proc.) i IT (0,85 proc.). Najsłabiej na tle rynku wyglądają segmenty „defensywne”: ochrony zdrowia (-0,3 proc.) i użyteczności publicznej (-0,5 proc.), a także segment finansowy (-0,9 proc.). W tym ostatnim najmocniej tanieją banki (-1,75 proc.), co oprócz spadku rentowności obligacji wiąże się z rozczarowaniem rozpoczęciem sezonu raportów kwartalnych. JP Morgan Chase (-2,9 proc.,) jest najmocniej przecenionym blue chipem ze średniej Dow Jones po tym jak jego kwartalny zysk spadł o ponad 40 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane