Wzrost kursu EUR/USD wcale nie jest oczywisty

Marcin Kiepas
opublikowano: 08-11-2010, 00:00

Środowa decyzja Fed o rozpoczęciu skupu długoterminowych obligacji o wartości 600 mld dolarów do końca II kwartału 2011 dała impuls do wybicia EUR/USD górą z trzytygodniowej formacji trójkąta. Scenariusz zakładający ruch w kierunku psychologicznej bariery 1,50 wydawał się dość realną średnioterminową wizją dla tej pary.

Opublikowane w ostatni piątek zaskakująco dobre dane z amerykańskiego rynku pracy mogą pokrzyżować plany stronie popytowej. Po dwóch miesiącach osłabienia dolara, czemu towarzyszyły silne wzrosty cen akcji i surowców w oczekiwaniu na dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez Fed, rynek może dojść do wniosku, że wszystko jest już w cenach i przyszedł czas na realizację zysków. Szczególnie, gdyby górę wzięły oczekiwania na dalszą poprawę sytuacji na rynku pracy, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do redukcji wartości programu zakupu obligacji. Dlatego w najbliższym czasie rynki z uwagą powinny śledzić wszelkie informacje płynące z amerykańskiej gospodarki. Analiza techniczna podpowiada, że sygnałem negującym wzrostowy scenariusz będzie powrót EUR/ USD poniżej 1,38 dolara.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kiepas

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Obligacje / Wzrost kursu EUR/USD wcale nie jest oczywisty