Wzrost notowań NA jest uzasadniony

Marek Druś
opublikowano: 17-12-2004, 00:00

Norddeutsche Affinerie, największy europejski producent miedzi, poprawił wyraźnie zysk w zakończonym we wrześniu roku rozrachunkowym. Inwestorzy zareagowali na to zwiększonymi zakupami akcji niemieckiego koncernu. Norddeutsche zakończył rok rozrachunkowy zyskiem 25 mln EUR. Rok wcześniej wynosił on tylko 3 mln EUR. W czwartym kwartale zysk niemieckiej spółki wyniósł 10 mln EUR i był aż dziesięciokrotnie większy od osiągniętego w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Spółka zawdzięcza wyraźną poprawę wyników rosnącemu popytowi na miedź. Na początku października jej kurs osiągnął na londyńskiej giełdzie metali najwyższy poziom od 16 lat. Zarząd niemieckiej spółki szacuje, że tegoroczny popyt na miedź jest o blisko 7 proc. wyższy od notowanego w roku ubiegłym. Szczególnie wyraźnie jest to widoczne w Azji. Tylko w Chinach popyt wzrósł w ciągu ostatnich czterech lat dwukrotnie, poinformował prezes Werner Marnette.

Akcje producenta miedzi były w tym roku dobrą inwestycją. Od początku roku kurs spółki wzrósł o ponad 40 proc. W tym samym czasie cena miedzi wzrosła około 25 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Wzrost notowań NA jest uzasadniony