Wzrost przychodów Tencenta najwolniejszy od 2004 roku

opublikowano: 10-11-2021, 13:18

W wyniku zaostrzenia otoczenia regulacyjnego w macierzystym kraju chiński gigant technologiczny Tencent odnotował w trzecim kwartale najmniej dynamiczny wzrost przychodów od czasu debiutu giełdowego, który miał miejsce 17 lat temu, pisze Reuters.

Przychody Tencenta wzrosły o 13 proc. do 142,4 mld juanów (22,28 mld USD). To wynik nieco niższy od oczekiwań rynku. Kwartalny wzrost przychodów okazał się najwolniejszy od 2004 roku.

Zysk netto za okres od lipca do września wzrósł o 3 proc. do 39,5 mld juanów (6,18 mld USD). Ten wskaźnik okazał się lepszy od szacunków analityków ankietowanych przez Refinitiv.

Największa chińska firma pod względem wartości rynkowej została dotknięta na wielu frontach przez nowe przepisy, które ograniczają swobody gigantów technologicznych. Jedna z głównych zmian to ograniczenia dopuszczalnego czasu, który nieletni mogą poświęcać na gry wideo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane