Czytasz dzięki

Wzrost ruchu turystycznego w Hiszpanii

ARŻ
opublikowano: 24-08-2020, 13:48

Liczba obcokrajowców przebywających w hiszpańskich hotelach wzrosła w lipcu do ponad 1,1 mln po tym, gdy pod koniec czerwca zrezygnowano z surowych obostrzeń. Nadal stanowi to jednak tylko 1/6 zeszłorocznej liczby turystów, pisze Reuters.

Liczba zagranicznych turystów wzrosła z zaledwie 114 tys. w czerwcu, jednak nadal stanowiła niewielki ułamek z 6,45 miliona osób, które wypoczywały w Hiszpanii w lipcu 2019 roku.

turystyka, wypoczynek, plaża
Zobacz więcej

turystyka, wypoczynek, plaża fot.Doug Seeburg/News Licensing/Forum

W utrzymaniu sektora turystycznego w zeszłym miesiącu pomogli Hiszpanie. Na spędzenie urlopu w kraju zdecydowało się 3,2 mln obywateli.

Hiszpania, której gospodarka w dużym stopniu opiera się na turystyce, w lipcu ponownie otworzyła swoje granice dla państw ze strefy Schengen i wybranych krajów, a hotelarze udostępnili nieco ponad połowę całkowitej liczby pokojów.

Średni poziom obłożenia wyniósł ok. 36 proc. pomimo obniżek cen o 8,2 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem. Katalonia i Baleary, jedne z najpopularniejszych miejsc docelowych dla zagranicznych turystów, odnotowały spadek liczby odwiedzających o blisko 90 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ

Polecane