Wzrostom w Europie przewodziły telekomy

Przemek Barankiewicz
07-03-2002, 19:53

Czwartek przyniósł umiarkowane wzrosty na europejskich giełdach. Drugą sesję z rzędu do najlepszych inwestycji należały papiery spółek telekomunikacyjnych. Centralne banki Eurolandu i Anglii nie zmieniły stóp procentowych, co jednak pozostało bez wpływu na rynek.

Kursy operatorów telefonii bezprzewodowej nadal zyskiwały po dobrych prognozach amerykańskiego Sprinta. Mocne były brytyjskie spółki Mm02 i Vodafone oraz francuski Orange. W górę szły kursy także tradycyjnych operatorów z Deutsche Telekom i France Telecom na czele.

Spory udział w poprawie nastrojów miała niemiecka spółka Balda, która podtrzymała prognozy na ten rok. Firma ta produkuje plastikowe elementy do telefonów komórkowych. Nie dziwi więc spora zwyżka największych odbiorców Baldy: Nokii, Ericssona i Alcatela.

W sektorze detalistów znakomicie zachowywał się kurs sieci Ahold. Holenderska spółka podała znakomite wyniki za 2001 r. i spodziewa się jeszcze lepszych w roku bieżącym.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wzrostom w Europie przewodziły telekomy