Czytasz dzięki

Wzrosty na azjatyckich rynkach akcji

opublikowano: 06-04-2020, 07:02

Na rynkach akcji Azji-Pacyfiku przeważa popyt, co tłumaczone jest wzrostem kontraktów na indeksy rynków akcji w USA i Europie po doniesieniach o spadku liczby przypadków śmiertelnych w głównych miejscach pandemii.

O wzroście popytu na aktywa większego ryzyka świadczy m.in. osłabienie japońskiego jena, a także spadek cen obligacji USA.

Giełdy, Azja
Zobacz więcej

Giełdy, Azja fot. Bloomberg

Po raz pierwszy spadła liczba śmiertelnych ofiar pandemii w Nowym Jorku, który jest jej epicentrum w USA. We Włoszech liczba zgonów była najmniejsza od dwóch tygodni, we Francji od pięciu dni, a w Hiszpanii od trzech dni.

- Pojawiło się światełko na końcu tunelu, ale wydaje się on wciąż bardzo długi – powiedział Erik Nielsen, główny ekonomista UniCredit w Londynie.

Giełdy w Chinach nie pracują w poniedziałek. W Tokio Nikkei 225 i  oficjalny indeks Topix rosną o 2,3 proc. W Hongkongu główny indeks idzie w górę o 1,1 proc., a w Seulu Kospi zwiększa wartość o 2,6 proc. Giełda w Sydney rośnie o 4 proc. Indeks blue chipów regionu MSCI Asia APEX 50 idzie w górę o 1,0 proc., a szerszy indeks całego regionu MSCI Asia, oprócz Japonii, rośnie o 1,45 proc. 

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane