Wzrosty na rynkach akcji w USA

opublikowano: 26-02-2020, 16:24

Główne indeksy amerykańskich rynków akcji rosną o 0,7-0,9 proc. po największym od ponad roku procentowym spadku zanotowanym przez cztery poprzednie sesje, donosi Reuters.

Popyt przeważa w 10 z 11 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożeją spółki IT i materiałowe. Przez ostatni tydzień te segmenty zanotowały odpowiednio 9 proc. i 6 proc. straty. Jedynym taniejącym obecnie segmentem są nieruchomości. Ten segment, dzięki statusowi „defensywnej” inwestycji, zanotował przez tydzień najniższą, 2,5 proc. stratę.

Bloomberg

- Jest wciąż niejasne, czy to będzie trwało tygodnie, czy miesiące, czy jeszcze dłużej. Możliwy jest szok gospodarki zarówno po stronie popytowej jak i podażowej. Jego skala obecnie nie jest znana – powiedział Chester Spatt, profesor finansów na Uniwersytecie Carnegie Mellon.

Na NYSE drożejących spółek spółek jest obecnie 3,6-krotnie więcej taniejących. Na Nasdaq drożejących jest 2,9-krotnie więcej niż taniejących. Drożeją 24 z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej przemysłowej Dow Jones. Najmocniej rosną kursy Boeinga (2,4 proc.), 3M Company (2,3 proc.) i sieci aptek Walgreens Boots Alliance (1,8 proc.). 
   
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane