Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 05-08-2021, 16:52

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosną dzięki doniesieniom dotyczącym rynku pracy.

Przed sesją poinformowano o spadku liczby tzw. nowych bezrobotnych oraz najniższej od 21 lat liczbie zapowiedzianych przez firmy zwolnień. Rynek odebrał to jako dobry sygnał przed wyczekiwanym piątkowym raportem o rynku pracy w lipcu. Godzinę po rozpoczęciu sesji S&P500 rósł o 0,3 proc., Nasdaq szedł w górę o 0,4 proc., a Dow Jones zyskiwał 0,5 proc. Rosną rentowności obligacji USA, w przypadku „dziesięciolatek” powyżej 1,2 proc. Spada indeks dolara.

Popyt przeważa w 10 z 11 głównych segmentach S&P500. Największy widać w dyskrecjonalnych dobrach konsumpcyjnych (0,8 proc.), finansach (0,9 proc.) i energii (2,0 proc.). Najsłabiej wyglądają segmenty „defensywne”: użyteczności publicznej (0,1 proc.) i ochrony zdrowia (-1,0 proc.).

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wśród spółek dwucyfrowym spadkiem kursu wyróżnia się Cigna. Spółka ubezpieczeń zdrowotnych podwoiła szacowaną wielkość strat wynikających z pandemii. Drożeje natomiast Moderna. Producent szczepionki na COVID-19 osiągnął w minionym kwartale większą niż oczekiwano sprzedaż. Ponad 15 proc. tanieją akcje Robinhood Markets. Przez cztery ostatnie sesje kurs właściciela aplikacji, która otworzyła szeroko rynki kapitałowe dla drobnych inwestorów, mocno rósł. W czwartek spada po doniesieniach, że pierwotni akcjonariusze spółki, która w ubiegłym tygodniu weszła na giełdę, chcą sprzedać pokaźną ilość jej akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane