Wzrosty na Wall Street

opublikowano: 12-11-2021, 17:12

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosną na początku ostatniej sesji tygodnia.

Po około 90 minutach handlu Dow Jones rósł o 0,1 proc., S&P500 zyskiwał 0,25 proc., a Nasdaq szedł w górę o 0,4 proc. Popyt przeważał w 7 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek przemysłowych (0,5 proc.), IT (0,6 proc.) oraz usług telekomunikacyjnych (0,8 proc.), gdzie najmocniej drożały media i rozrywka (1,0 proc.). Największą podaż widać było w segmentach energii (-0,3 proc.), finansowym (-0,5 proc.) i użyteczności publicznej (-0,6 proc.).

Wiadomością dnia jest ogłoszenie zamiaru podziału na dwie spółki przez koncern Johnson & Johnson. Jego akcje drożeją o 1,2 proc., wśród blue chipów ze średniej Dow Jones ustępując pod względem zwyżki ceny jedynie 3M (1,4 proc.), który zdecydował o wypłacie dywidendy posiadaczom akcji na zamknięciu sesji 19 listopada.

Drożeje większość technologicznych blue chipów z Nasdaq, w tym wszystkie z grupy FAANG, gdzie najmocniej rośnie kurs Meta, czyli Fracebooka (2,8 proc.), a najmniej Amazon.com (0,4 proc.). Wyraźnie znów tanieje Tesla (-2,45 proc.) po ujawnieniu kolejnej sprzedaży przez Elona Muska akcji spółki, tym razem za prawie 700 mln USD. O prawie 5 proc. drożeją akcje Rivian, który niedawno zadebiutował na Nasdaq. Producent elektrycznych ciężarówek, który wciąż nie rozpoczął ich budowy na dużą skalę, nadal przyciąga inwestorów pomimo zwyżki kursu o ponad 20 proc. na każdej z poprzednich dwóch sesji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane