Wzrosty na Wall Street

MD
opublikowano: 21-10-2011, 16:16

Amerykańskie rynki akcji poszły mocno w górę na otwarciu. Dow Jones rośnie o 150 pkt.

Amerykanie wierzą, że europejscy przywódcy są bliżsi porozumienia w sprawie działań mających zahamować kryzys zadłużenia. Pozytywnie na nastroje wpływają także wyniki kwartalne spółek. Te, które wchodzą w skład S&P500, mają poprawić zysk o średnio 17 proc. w trzecim kwartale, a w całym roku o 18 proc. do rekordowych 99,27 USD, szacuje Bloomberg. Około jedna trzecia spółek z S&P500, które publikowały wyniki od 11 października, przekroczyła oczekiwania analityków.

Rosną indeksy wszystkich segmentów rynku. Największym popytem cieszą się akcje dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych, energii i finansowych. Słabiej wyglądają na tle rynku segmenty użyteczności publicznej, przemysłowy i dóbr codziennego użytku.

Drożeją akcje McDonald’s i Honeywell International, które osiągnęły lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne. Tanieje General Electric. W górę poszły notowania amerykańskich banków, m.in. Bank of America i Morgan Stanley, co tłumaczone jest zwyżkami notowań banków w Europie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu