Xerox rozważa przejęcie HP

opublikowano: 06-11-2019, 08:49

Koncern Xerox Holdings analizuje możliwość złożenie oferty przejęcia producenta komputerów osobistych HP, donosi Reuters powołując się na Wall Street Journal. Wartość transakcji szacowana jest na 26 mld USD w gotówce i akcjach.

Według agencyjnych źródeł, zarząd Xerox’a omówił we wtorek taki scenariusz. Reuters podkreśla, że nie ma gwarancji, że Xerox zrealizuje ofertę lub, że odniesie ona sukces.

Amerykańska kwatera główna Xerox w Norwalk w stanie Connecticut
Zobacz więcej

Amerykańska kwatera główna Xerox w Norwalk w stanie Connecticut fot. Bloomberg

W miniony poniedziałek Xerox zapowiedział, że sprzeda 25 proc. udziałów w Fuji Xerox, spółce joint venture z japońskim Fujifilm Holdings. Zamierza pozyskać w ten sposób 2,3 mld USD. Amerykański koncern porzucił wartą 6,1 mld USD umowę o połączeniu się z Fujifilm, za którą opowiadało się dwóch głównych inwestorów, Carl Icahn i Darwin Deason.

Tymczasem HP od pewnego czasu ma problem z segmentem drukarek, a przychody tego działu spadły o 5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Producent sprzętu komputerowego w październiku ogłosił plan redukcji do 9 tys. miejsc pracy w ramach programu restrukturyzacji mającego na celu obniżenie kosztów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu