Czytasz dzięki

Xerox wycofuje się z planu przejęcia HP

opublikowano: 01-04-2020, 07:55

Amerykański producent urządzeń powielających, koncern Xerox Holdings zrezygnował z wrogiego przejęcia spółki HP. Głównym powodem jest epidemia koronawirusa, donosi Reuters.

Decyzja Xerox nastąpiła po tym, jak na początku tego miesiąca koncern zapowiedział, że odłoży spotkania z akcjonariuszami HP, aby skupić się na walce z pandemią koronawirusa. Xerox oferował za przejęcie firmy specjalizującej się w produkcji komputerów i urządzeń drukujących około 35 mld USD.

Amerykańska kwatera główna Xerox w Norwalk w stanie Connecticut
Zobacz więcej

Amerykańska kwatera główna Xerox w Norwalk w stanie Connecticut fot. Bloomberg

Agencja podkreśla, że jest to poważny cios dla aktywnego inwestora, miliardera Carla Icahna, który jest właścicielem dużych udziałów w obu spółkach i nalegał na ich połączenie.

Chociaż podjęcie takiej decyzji jest rozczarowujące, priorytetem jest zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników, klientów, partnerów i innych interesariuszy oraz nasza szeroka reakcja na pandemię ponad wszelkie inne względy – napisał w oświadczeniu Xerox .

Koncern podkreślił, że potencjalne połączenie z HP przyniosłoby istotne długoterminowe korzyści finansowe i strategiczne. 

Wycofanie się z oferty oznacza, że Xerox - jeśli ponownie zacznie rozważać przejęcie - nie będzie miał kolejnej szansy na wywieranie tak silnej jak do tej pory presji na HP, aż do następnego dorocznego zgromadzenia akcjonariuszy wiosną 2021 r.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane