Xstrata kupuje udziały w Universal Resources

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 14-03-2005, 08:01

Xstrata, szwajcarska grupa zajmująca się wydobyciem surowców naturalnych zdecydowała się zakupić 13,2 proc. udziałów w Universal Resources, australijskim producencie miedzi. Koszt transakcji szacowany jest na ponad 5,2 mln USD.

Xstrata, szwajcarska grupa zajmująca się wydobyciem surowców naturalnych zdecydowała się zakupić 13,2 proc. udziałów w Universal Resources, australijskim producencie miedzi. Koszt transakcji szacowany jest na ponad 5,2 mln USD.

Największy na świecie eksporter węgla brunatnego nabędzie 30 mln akcji UR płacąc za każdy walor 22 centy australijskie, o 38 proc. więcej niż wynosi obecna wycena akcji UR na giełdzie w Sydney. Umowa zawierać ma równocześnie klauzulę dokupienia przez Xstrata 51 proc. akcji kapitału Universal Roseby, złóż miedzi, która znajduje się w północno-wschodniej Australii niedaleko jednej z kopalni Xtrata.

WST, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane