XTB: Korekta eurodolara

19-03-2007, 15:59

Poniedziałek na rynku eurodolara upływa pod znakiem odreagowania silnych piątkowych wzrostów, które wyniosły tę parę z poziomu 1,3230 do 3,5-miesięcznego maksimum na poziomie 1,3339 dolara. Dzisiejsza korekta ma dość ograniczony charakter. Kurs EUR/USD spadł bowiem z poziomu 1,3315 w piątek na zamknięciu do dziennych minimów na 1,3278 dolara. O godzinie 15:48 za euro trzeba było zapłacić 1,3293 dolara.

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD wskazuje na przewagę popytu. Tak bowiem należy interpretować pokonanie w ostatni piątek szczytów z 27 lutego br. (1,3239) i 2 stycznia br. (1,3276) na wykresie dziennym, jak również dużą popytową świecę na wykresie tygodniowym tej pary. Łącząc to z sygnałami kupna na wskaźnikach, można oczekiwać, że zagrożone będą maksima z grudnia 2006 roku (1,3362).

Należy jednak ostrożnie podchodzić do możliwości silniejszych wzrostów. Szczególnie, że do środy, przeważać będzie wyczekiwanie na wyniki posiedzenia FOMC. Ponad wszelką wątpliwość stopy w USA zostaną pozostawione na poziomie 5,25 proc. W kręgu zainteresowania rynku będzie jednak komunikat towarzyszący tej decyzji.
Obok posiedzenia FOMC, w najbliższych dniach w centrum zainteresowania będą również dane z amerykańskiego rynku nieruchomości. Pod koniec minionego tygodnia odżyły bowiem obawy o kondycję gospodarki USA, w kontekście problemów rynku hipotecznego. Nastroje dodatkowo podgrzał były szef Fed, Alan Greenspan, twierdząc, że kryzys na tym rynku, może mieć negatywny wpływ na inne sektory gospodarki.
To wszystko sprawia, że z uwagą powinny być też śledzone dane z rynku nieruchomości. Dziś zostanie opublikowana lutowa wartość indeksu rynku nieruchomości podawany przez NAHB. Jutro światło dzienne ujrzą raporty o wydanych zezwoleniach i rozpoczętych budowach domów. Natomiast w piątek, zostaną opublikowane najważniejsze z tej grupy dane, a mianowicie raport o sprzedaży domów na rynku wtórnym.

Marcin R. Kiepas
marcin.kiepas@xtb.pl
X-Trade Brokers DM S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / XTB: Korekta eurodolara