Yandex inwestuje w e-commerce

Rosyjska grupa internetowa Yandex zainwestowała w spółkę MultiShip, specjalizującą się w dostarczaniu usług logistycznych dla sklepów online, informuje Reuters.

Zakup ma na celu wzmocnienie pozycji platformy e-commerce należącej do największej rosyjskje wyszukiwarki sieciowej. Dotychczas większość swoich przychodów Yandex generował z reklam tekstowych. Firma stara się jednak rozwijać w innych obszarach, m.in. poprzez stworzenie systemu porównywania ofert e-sklepów, nazwanego Yandex.Market. 

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Koszt inwestycji w MultiShip i jej platformę programową ułatwiającą detalistom internetowym dostawę towarów do konsumentów w regionie Rosji szacowany jest na 1 mln USD. Dodatkowo Yandex zobowiązał się do przeznaczenia kilku dodatkowych milionów w nowe serwisy i na rozwój bazy klientów MultiShip.

Obecnie MultiShip współpracuje z ponad 300 sklepami internetowymi, pomagając w aranżacji dostaw do ponad 40 tys. miast i miasteczek. Z kolei platforma Yandex.Market oferuje porównania cen z ponad 14 tys. e-sklepów i notuje średnio około 18 mln odwiedzin miesięcznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Yandex inwestuje w e-commerce