Yawal cenią także rynkowi konkurenci

Renata Zawadzka
18-09-2000, 00:00

Yawal cenią także rynkowi konkurenci

Yawal wyrósł z aluminium. Dziś w skład grupy kapitałowej wchodzi kilkanaście firm z różnych branż powiązanych z budownictwem w kraju i za granicą (w Czechach, Rumunii i na Ukrainie), ale także działających na rynku finansowym, internetowym i medialnym. Swój jubileusz firma obchodziła uroczyście w Filharmonii Częstochowskiej w gronie pracowników i szefów zaprzyjaźnionych przedsiębiorstw. Przy tej okazji o jakości produkcji, poziomie świadczonych usług i kulturze firmy bardzo ciepło wypowiadali się nawet konkurenci. Krajowy Związek Pracodawców Budownictwa wyróżnił firmę złotą odznaką za zasługi dla budownictwa, wzbogacając kolekcję trofeów zdobytych przez Yawal w ciągu dziesięciu lat działalności.

DO KOLEKCJI: Złoty Medal na targach BudmaŐ95, Polskie Godło Promocyjne Teraz Polska uzyskane w V edycji konkursu w 1995 r., Złoty GroszŐ98 dla najlepszej firmy w Polsce, Złota Statuetka BCC i tytuł Lidera Polskiego Biznesu dla Edmunda Mzyka, prezesa Yawalu w 1999 r., Czarny Diament na tegorocznej Śląskiej Gali BCC, to tylko niektóre nagrody uzyskane przez firmę. Złota odznaka za zasługi dla budownictwa wręczona szefowi Yawalu przez Janusza Zaleskiego, prezesa KZPB (na fotografii po prawej), godnie je uzupełnia.

NIEZWYKŁY PREZENT: Edmunda Mzyka wręcz zasypano kwiatami. Wśród urodzinowych podarunków znalazły się także te mniej konwencjonalne — samurajskie miecze ofiarowane przez Pawła Janowskiego i Artura Kmiecika z APS System.

WSPÓLNA DROGA: Działamy na Ukrainie dopiero od kilku miesięcy, a już niedługo uruchamiamy nowoczesną malarnię proszkową. Robimy wszystko, by nasze osiągnięcia dołączyły do sukcesów Yawalu w Polsce — zapewnia Wiktor Szmigol, współwłaściciel Yawal Ukraina z Charkowa.

SYMBOL SIŁY: Marilena Berheci, dyrektor handlowy Yawal System Rumunia, i Gabriel Gużu, szef firmy, przywieźli na jubileusz statuetkę żubra, symbol siły i logo Yawalu wykonane w złocie i diamentach. Towarzyszy im Mirosław Starczewski, sekretarz Częstochowskiej Loży BCC (na fotografii po prawej), który zajmował się sprzedażą profili Yawalu w ich kraju.

DOBRY PARTNER: Utrzymujemy współpracę od ośmiu lat, od kiedy Hydro Aluminium Chrzanów przejął polski rynek. Choć konkurujemy z Finalem, spółką zależną Yawalu, zachowaliśmy partnerskie stosunki — zapewniają Richard Elliot, dyrektor zarządzający chrzanowskiej firmy (na fotografii po prawej) i Zbigniew Seibt, szef sprzedaży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Renata Zawadzka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Yawal cenią także rynkowi konkurenci