Yes, we can. Polak też potrafi.

Adam Góral, prezes Asseco Poland
opublikowano: 03-01-2019, 22:00

Ludzie uwielbiają prognozy, przepowiednie i horoskopy. Czy kolejny rok będzie zły, czy dobry? Jaki będzie kurs dolara? Która partia polityczna wygra wybory? Chcemy wiedzieć, co nas czeka w życiu zawodowym, prywatnym i oczywiście w pogodzie. Chociaż bardzo często prognozy się nie sprawdzają — wszyscy i tak je czytają. To pocieranie szklanej kuli napawa nas nadzieją na lepsze i wypełnia miłą ekscytacją, bo przez chwilę wydaje nam się, że możemy odgadnąć przyszłość.

To nie jest taka prosta sprawa. Przecież świat zawsze nas czymś zaskoczy. Więc może lepiej kierować się zdroworozsądkowym pragmatyzmem? Zamiast wróżyć z fusów, co przyniesie przyszłość, zawalczmy o to, aby realnie na nią wpłynąć. Przełom roku wykorzystajmy na to, aby rozejrzeć się wokoło i ocenić, gdzie jesteśmy. Przeanalizujmy przeszłość i wyciągnijmy z tej refleksji jak najwięcej. Zdefiniujmy nasze cele na 2019 r., a potem nakreślmy plan działania, który uprawdopodobni ich realizację. Przede wszystkim jednak odpowiedzmy sobie na pytanie, jaką rolę chcemy w tym wszystkim odegrać. Bądźmy odważni i nie ograniczajmy się. Żyjemy przecież w czasach wielkich możliwości, nie tylko w biznesie. Nasza drużyna zdobyła mistrzostwo świata w siatkówce, Robert Kubica jeździ w Formule 1, biało-czerwoni skaczą po najwyższe trofea na wszelkich imprezach zimowych, krajowe filmy są nagradzane międzynarodowymi nagrodami, a polscy inżynierowie wraz z NASA badają Marsa. Czy potrafiliśmy to wszystko przewidzieć?

Adam Góral, prezes Asseco Poland
Fot. Marek Wiśniewski

A zatem, jaki będzie 2019 r.? Wiele wskazuje na to, że może być udany. Nasza gospodarka świetnie się rozwija, rodzime firmy podbijają świat, a bezrobocie jest na minimalnym poziomie. Mam nadzieję, że połączenie globalnej koniunktury z polską przedsiębiorczością będzie pomagało nam sięgać po coraz więcej, a warunki do prowadzenia firmy w naszym kraju będą się poprawiać. Życzę nam wszystkim, aby przedstawiciele świata biznesu, administracji oraz nauki potrafili dostrzec to, co ich łączy i odkrywać coraz większe pole do współpracy. Myśląc o tym, co przyniesie kolejne 12 miesięcy, jednego możemy być pewni — przyszły rok będzie taki, jakim sobie go stworzymy. Dlatego róbmy swoje i pokazujmy dalej, że Polak też potrafi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Góral, prezes Asseco Poland

Polecane