Z filmu do portfela

  • Ewa Bednarz
28-01-2015, 00:00

FINANSE OSOBISTE Zwolennicy inwestycji w nieruchomości mają szansę na kolejną. Firma Magmillon ruszyła z projektem Brzeska 18.

Wystarczy 100 tys. zł, aby mieć szansę na rewitalizację starej kamienicy Menachema Rotlewiego, która jeszcze niedawno statystowała w „Czasie Honoru” i „Mieście 44”, a na jej podwórzu wieczorami organizowano milongi. Kamienica została zbudowana w 1914 r. i jako jedna z nielicznych przetrwała II wojnę w nienaruszonym stanie. Przez ostatnie lata bardzo zniszczała, ale okazuje się, że jej stan techniczny nie jest zły. Rewitalizacja ma trwać 2 lata. Odtworzona zostanie cała kamienica i jej wewnętrzny dziedziniec.Będą też zamontowane windy. Praga to modne miejsce na mapie Warszawy. Rewitalizowanych jest coraz więcej kamienic, nową twarz zyskuje również słynny Bazar Różyckiego, w pobliżu znajduje się stacja metra. Magmillon płacił za 1 mkw. kamienicy 1,8 tys. zł i szacuje, że koszt remontu wyniesie 2,8 tys. zł, ale ceny mieszkań w okolicy wynoszą od 6,9 do 9 tys. zł. Zainteresowani muszą wpłacić 100 tys. zł na co najmniej 2 lata (firma zastrzega sobie możliwość przedłużenia inwestycji maksymalnie o rok) i ponieść koszty. Pierwszym jest opłata wstępna, która wynosi 2 proc. plus VAT, później będzie naliczana jeszcze kwartalnie opłata za zarządzanie — 0,7125 proc. plus VAT. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bednarz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Z filmu do portfela