Z laboratorium Wirtualny człowiek do testowania leków

KA
opublikowano: 24-12-2008, 00:00

Dział rozwoju technologii koncernu General Electric rozpoczął prace na projektem o kryptonimie "Człowiek Biotyczny". Idzie o stworzenie komputerowego modelu wirtualnego człowieka, opartego na ludzkiej fizjologii. Oprogramowanie symulować będzie wpływ nowych terapii wykorzystujących leki antybiotykowe i antywirusowe w sytuacji określonego zagrożenia. Nowe oprogramowanie posłuży też do precyzyjnego przedstawiania zmian fizjologicznych u pacjentów w stanie krytycznym, wywołanym oparzeniami, urazami lub niedawnym zabiegiem chirurgicznym; cel: oszacowanie skuteczności terapii farmakologicznej w różnych warunkach.

Przedsięwzięcie przyda się armii, ale nie tylko: przyspieszy opracowanie leków w odpowiedzi na atak bronią biologiczną na polu walki, jak również w sytuacji zagrożenia biologicznego w czasie pokoju. Człowiek Biotyczny powstanie dzięki zamówieniu złożonemu przez Agencję Redukcji Zagrożeń Obronnych (Defense Threat Reduction Agency), stanowiącą część amerykańskiego Departamentu Obrony. Amerykanie szacują, że prace nad projektem zakończą za dwa lata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane