Z lokatą na 12 miesięcy

opublikowano: 21-08-2017, 22:00

Na rocznej lokacie można liczyć na 2,6 proc. odsetek — i to bez żadnych warunków. Na wybranych klientów czeka stawka 3 proc.

Oprocentowanie wybranych lokat trzymiesięcznych i półrocznych wzrosło w ostatnich tygodniach, w przypadku lokat rocznych układ sił właściwie się nie zmienił. Ci, którzy nie chcą się wiązać z bankiem w inny sposób, niż tylko zakładając depozyt, pieniądze powinni zanieść do Inbanku, estońskiego banku, który przebojem wszedł na nasz rynek.

Dla depozytu w maksymalnej kwocie 50 tys. zł stawka roczna to 2,6 proc. Znacznie mniej, bo 2 proc., oferuje Idea Bank na Lokacie Nr 1, ale kwota maksymalna, którą można ulokować, to 1 mln zł. W Toyota Banku na lokacie standardowej odsetki to 1,95 proc., w Nest Banku na lokacie Nest Lokata WIBOR to 1,81 proc., a w Getin Banku e-Lokata progresywna gwarantuje odsetki w wysokości 1,7 proc. W przypadku tych lokat klient nie musi spełniać żadnych dodatkowych warunków. Jeśli się na to zdecyduje, może liczyć nawet na 3 proc. — tyle daje Deutsche Bank na lokacie powitalnej, dostępnej w ramach promocji konta osobistego dbNet Premium.

Żeby je otworzyć, trzeba się pofatygować do oddziału. Stawka 3 proc. obowiązuje dla depozytu w wysokości 100 tys. zł. Koszt prowadzenia rachunku do 31 grudnia 2017 r. wynosi 0 zł miesięcznie, od Nowego Roku będzie to 20 zł miesięcznie, chyba że klient będzie przelewał na rachunek minimum 5 tys. zł albo ulokuje w DB aktywa o wartości 50 tys. zł. Pieniądze na rachunku podstawowym oprocentowane są w wysokości 1,3 proc. z kapitalizacją na koniec każdego miesiąca kalendarzowego. 2,45 proc. na lokacie rocznej proponuje Nest Bank (Nest Lokata Lojalna).

Powiązany rachunek trzeba zasilać co miesiąc wynagrodzeniem w wysokości co najmniej 2,5 tys. zł lub w przypadku konta firmowego 6 tys. zł Niewiele mniej, bo 2,40 proc. w skali roku, oferują dwa banki — Idea Bank na Lokacie Cloud oraz Lion’s Bank na Lokacie Fortune. Jest to oprocentowanie podwyższone dostępne dopiero po spełnieniu takich warunków, jak posiadanie konta i utrzymywanie na nim równowartości 10 proc. wysokości lokaty.

Na pieniądze zostanie nałożona blokada, której naruszenie spowoduje obniżenie stawki do 0,50 proc. w skali roku.2,30 proc. w skali roku otrzymają klienci, którzy wybiorą Depozyt Plus od Toyota Banku, a 0,20 pkt. proc. mniej przekazujący pieniądze na EKOlokatę z Bonusem BOŚ Banku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu