Z Nowym Rokiem... Jest "kupuj" dla JSW

opublikowano: 02-01-2020, 15:39

Tomasz Czarnecki i Artur Wizner, analitycy DM BPS, wydali rekomendację "kupuj" dla akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Cena docelowa to 36 zł.

Ekolodzy mają rację? Tak, ale wiatraki buduje się ze stali, a do produkcji stali potrzebny jest koks - więc dlaczego sprowadzać węgiel do produkcji koksu do Europy z dużych odległości produkując przy tym CO2? - piszą w uzasadnieniu rekomenacji z 31 grudnia analitycy domu makerskiego.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW)
Zobacz więcej

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) Fot. Maciej Jarzebinski / Forum

"Branża węglowo-koksowo-stalowa, w której działa JSW przeżywa kryzys wizerunkowy i nie jest akceptowana w dotychczasowym kształcie przez Unię Europejska i ekologów. Naszym zdaniem nie należy oczekiwać zmiany postrzegania branży, dopóki media nie znajdą kolejnego winnego ocieplenia klimatu. Powyższa sytuacja przypomina nieco medialne rozważania przed ostatnim głosowaniem w Wielkiej Brytanii, które zdecydowało o Brexicie. Media piszą swój scenariusz, wyborcy głosują odwrotnie" - dodają eksperci.

Ich zdaniem, prozumienie USA-Chiny możę pozytywnie wpływać na ceny węgla, co przełoży się na utrzymanie EBITDA spółki powyżej 1,5 mld zł rocznie przez najblizsze 2-3 lata.

Raport dostępny jest na stronie brokera.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu