Z o.o. bardziej popularne

MIR, ADM
opublikowano: 26-06-2006, 00:00

Większym powodzeniem od giełdy cieszą się na Wiejskiej inwestycje w spółki niepubliczne.

Parkiet to niejedyne miejsce inwestycji posłów. W składanych wiosną oświadczeniach majątkowych łatwiej znaleźć firmy spoza GPW. Udziały w nich ma co najmniej kilkudziesięciu parlamentarzystów.

Jan Bystry z PO zadeklarował udziały w spółkach: Goop, WCUR UDR, Strautmann Polska i Orange Polska. Lech Korzeniowski zainwestował we Florę, Kostrol, Silesię Brokers i Agronową. Jan Bury z PSL ujawnił udziały w podmiotach związanych z branżą rolną: Grupie Ins Agro, Agromisie i Agrotechnice.

Mirosław Koźlakiewicz z PO trzyma się branży drobiarskiej. Jest właścicielem dwóch spółek: Ekofermy i Fermy Drobiu (z dochodem ponad 390 tys. zł) i współwłaścicielem dwóch innych. Posłowie inwestują także w spółki budowlane, cukrownie, a nawet handel dewocjonaliami. Do 98 udziałów centrali Ars Christiana przyznał się poseł... SLD Eugeniusz Czykwin.

W rządzie spółki z o.o. cieszą się mniejszym zainteresowaniem (choć może to rezultat małej liczby jawnych oświadczeń wiceministrów). Do wyjątków można zaliczyć Piotra Rozwadowskiego, wiceministra skarbu, który jesienią 2005 r. był właścicielem 9,5 proc. BBO sp. z o.o. zajmującej się pośrednictwem finansowym i zarządzaniem przedsiębiorstwami w Bielsku-Białej. Wartość udziałów poseł wycenił na blisko 100 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR, ADM

Polecane