Z pomocą Innovy OPTeam wykupi Polskie ePłatności

Spółka IT znalazła partnera do przejęcia PeP. To zaczyn pod budowę dużego gracza na rynku e-płatności.

Rzeszowska firma IT, jeden z największych dostawców systemów IT dla szkolnictwa, zrobiła pierwszy krok do przejęcia kontroli nad agentem rozliczeniowym Polskie ePłatności (PeP). Ten jeden z większych operatorów terminali płatniczych nad Wisłą jest wspólnym dzieckiem OPTeamu i państwowej Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Obie firmy mają w nim po 50 proc. udziałów. W połowie sierpnia PWPW poinformowała, że zamierza wycofać się z inwestycji w PeP.

Prawo pierwokupu ma OPTeam. Wygląda na to, że zamierza z niego skorzystać, bo spółka znalazła partnera, którzy pomoże jej w dopięciu transakcji. Jest nim Innova Investments, zarządzany przez Innova Capital. Rzeszowska firma i fundusz podpisały porozumienie w sprawie współpracy przy zakupie akcji PeP i razem odkupią pakiet operatora od PWPW.

— Polskie ePłatności mają olbrzymi potencjał, który dzięki tej współpracy będzie mógł zostać zrealizowany z korzyścią dla naszych akcjonariuszy — mówi Wacław Szary, prezes OPTeamu. PeP powstały pięć lat temu. W ubiegłym roku spółce udało się przekroczyć próg rentowności. EBITDA wyniosła 11 mln zł. Spółka specjalizuje się w obsłudze transakcji kartowych jako agent rozliczeniowy.

Jej partnerem jest Bank BPH. PeP mają ponad 27 tys. terminali płatniczych. W tym roku planują osiągnąć ponad 200 mln zł przychodów. Według Wacława Szarego, po sfinalizowaniu transakcji OPTeam i Innova będą chciały współpracować przy budowie silnej grupy oferującej usługi płatności elektronicznych.

Nie jest to nowy rynek dla funduszu.Jednym z jego sztandarowych projektów była inwestycja w PolCard (obecnie First Data), lidera rynku kart płatniczych. Fundusz ma w portfelu także spółkę Provus, która jest nr 1 na rumuńskim rynku płatności. Zmiany w akcjonariacie PeP to kolejna transakcja na tym rynku. W lipcu fundusz MCI wraz z ubezpieczycielem TUW SKOK przejął eCard. Natomiast w sierpniu informowaliśmy, że na sprzedaż została wystawiona firma Dotpay, która specjalizuje się płatnościach internetowych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Gawrychowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Z pomocą Innovy OPTeam wykupi Polskie ePłatności