Z rządu odchodzi dwóch wiceministrów finansów-źródło

Zakłady Mięsne "Mazury" w Ełku Spółka Akcyjna
opublikowano: 17-01-2003, 12:28

WARSZAWA (Reuters) - Źródło zbliżone do rządu potwierdziło, że z resortu finansów odejdą wiceministrowie finansów Irena Ożóg i Tomasz Michalak.

"Złożono im propozycje nie do odrzucenia i ich rezygnacje zostały przesłane do kancelarii premiera" - poinformowała osoba zbliżona do rządu.

Ożóg odpowiedzialna jest w ministerstwie za sprawy podatkowe, a Michalak za celne.

Jednocześnie media donoszą, że z rządu odejdzie również minister zdrowia Mariusz Łapiński. Rząd zwołał konferencję prasową w tej sprawie na godzinę 13.30.

Rynki finansowe prawdopodobnie ze spokojem przyjmą zmiany w ministerstwie finansów.

Jednakże niektóre źródła rządowe twierdzą, że ważą się również losy wiceminister Haliny Wasilewskiej-Trenkner, odpowiedzialnej za przygotowywanie budżetów państwa w kolejnych rządach RP. Nie jest jasne jednak czy w sprawie ewentualnego odejścia wiceminister podjęte zostaną dziś jakiekolwiek decyzje.

((Autor: Marta Karpińska; Redagowała: Olga Markiewicz; Reuters Messaging: marta.karpińska.reuters.com@reuters.net; Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Mięsne "Mazury" w Ełku Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Z rządu odchodzi dwóch wiceministrów finansów-źródło