Z Sanoka do Paryża nie da rady

PAP
opublikowano: 28-10-2010, 07:38

Aż 1200 e-maili z propozycjami zmian do  rozkładu jazdy PKP InterCity nadesłali podróżni. Część z nich wejdzie w życie w  grudniu, zapowiada "Życie Warszawy".

Przywrócenie bezpośredniego połączenia Warszawy z Chełmem i Dorohuskiem, nocny pociąg do Zakopanego i dodatkowy kurs ze stolicy do Budapesztu przez Ostrawę i Bratysławę oraz kolejny do Berlina. To tylko niektóre zmiany, które do nowego rozkładu jazdy "wywalczyli" pasażerowie.

Przez dziesięć dni w ramach akcji "Twój rozkład" podróżni nadsyłali swoje uwagi do wchodzącego w życie 12 grudnia rozkładu. Prawie wszystkie e-maile były merytoryczne i wyliczały, co w nowym rozkładzie jest dobre, a co trzeba by poprawić.

Najczęściej pasażerowie domagali się uruchomienia nowych pociągów albo utworzenia bezpośredniego połączenia na wybranej relacji. - Takich wniosków była połowa, mówi Małgorzata Sitkowska, rzecznik prasowy PKP InterCity. Ubolewa, że niektórych próśb kolej nie była w stanie spełnić, np. uruchomienia bezpośredniego połączenia z Sanoka do Paryża. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane