Z telewizji Trwam do TVN

KZ
opublikowano: 25-05-2007, 00:00

TVN kupił 100 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem kanału Telezakupy Mango24.

TVN kupił 100 proc. udziałów w spółce będącej właścicielem kanału Telezakupy Mango24.

Stacja kierowana przez Piotra Waltera objęła wszystkie udziały w spółce Mango Media, nadawcy satelitarnego programu teleshoppingowego. Zapłaciła za nie 13 mln EUR (50 mln zł). Transakcja została sfinansowana ze środków własnych.

„Inwestycja oznacza wejście Grupy TVN w dynamicznie rozwijający się rynek telesprzedaży, którego wartość w Europie Zachodniej szacowana jest na ponad 6,5 mld EUR. Według naszych szacunków wartość polskiego rynku szacowana jest na 10 mln EUR” — napisała spółka w komunikacie.

TVN nie podał wyników finansowych przejmowanego podmiotu ani strategii związanej z jego rozwojem. Nastąpi to podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

Telezakupy Mango24 to całodobowy kanał telesprzedażowy, oferujący m.in. artykuły AGD i usługi finansowe. Jest dostępny za darmo w ofercie większości operatorów kablowych, a także na platformach cyfrowych. W sumie zasięgiem obejmuje 5 mln gospodarstw domowych. Od roku — z przerwami — na antenie TV Trwam emitowane były kilkunastominutowe programy produkowane przez Mango. Jedną czwartą dochodów firma dzieliła się ze stacją o. Rydzyka.

Analitycy dobrze oceniają najnowszy zakup TVN.

— Kanał ma spory zasięg i atrakcyjną dla reklamodawców, dużą grupę docelową. Potencjał więc jest, a dzięki know-how i działaniom marketingowym TVN może uzyskać kolejne istotne źródło przychodów. Tego typu kanał sprzedaży ma przyszłość, łatwo również sobie wyobrazić jego powiązanie z internetem — ocenia Piotr Her, analityk Raiffeisen Centrobanku.

Inwestorzy nie zareagowali na informację podaną przez spółkę. W pierwszej części sesji kurs akcji oscylował wokół poziomu z zamknięcia w środę. Dopiero później na fali lepszych nastrojów na całym rynku notowania poszły o blisko 2 proc. w górę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy