Za dwa tygodnie ruszy nowy nadzór

BT
06-09-2006, 00:00

Nadal nie wiadomo, które departamenty Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych oraz Komisji Papierów Wartościowych i Giełd znikną, a które zostaną, i na jakich zasadach będzie likwidowana pokrywająca się działalność tych instytucji po ich włączeniu do jednego meganadzoru — Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Ma on rozpocząć działalność już 19 września.

— Właśnie zaczynamy prace nad projektem statutu i strukturą organizacyjną. Dopiero po ich przyjęciu będzie wiadomo, jak urząd zostanie zorganizowany — mówi Iwona Duda, pełnomocnik ds. organizacji KNF.

To właśnie jej zadaniem jest przygotowanie projektu statutu i przyszłej struktury nadzoru. Na razie w połączonym nadzorze pracować będzie około 400 osób, bo pracownicy łączących się instytucji mają zagwarantowane półroczne zatrudnienie. W styczniu 2008 r. do meganadzoru włączona zostanie także Komisja Nadzoru Bankowego.

— Z doświadczeń łączenia nadzoru emerytalnego i ubezpieczeniowego wynika, że takie połączenie przynosi obniżkę kosztów — twierdzi Iwona Duda.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BT

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Za dwa tygodnie ruszy nowy nadzór