Za ile lat możesz zostać milionerem

OSZCZĘDNOŚCI

Portal tygodnika „The Economist” przygotował ciekawe zestawienie pokazujące, ile lat trzeba odkładać, by móc w końcu usiąść wygodnie w fotelu i stwierdzić z dumą: jestem milionerem.

Korzystając m.in. z danych OECD, Eurostatu i Banku Światowego, tygodnik obliczył, ile lat przeciętny zjadacz chleba musiałby odkładać swoje dochody, żeby dorobić się miliona.

Wyliczenia bazują na przeciętnym dochodzie gospodarstwa domowego, uwzględniającym parytet siły nabywczej. Najkrócej zebranie miliona trwa w przypadku mieszkańców Stanów Zjednoczonych — nieco ponad 20 lat.

Podobny okres potrzebny jest w przypadku Norwegii i Szwajcarii, nieco dłuższy w Australii, Danii, Kanadzie i Japonii. Najgorzej jest w Meksyku, Bułgarii i Rumunii. W tym ostatnim kraju, żeby zostać milionerem, trzeba odkładać 350 lat. Niestety, Polskę w analizie pominięto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu