Za mandat zapłacisz kartą

opublikowano: 11-01-2018, 22:00

W wybranych komendach policji trwa pilotaż płatności za mandaty karne za pomocą karty płatniczej.

W 2017 r. drogówka wystawiła ponad 3,5 mln mandatów i około 200 tys. wniosków o ukaranie. Poza uderzeniem po kieszeni otrzymanie mandatu oznacza konieczność wypełniania przelewu elektronicznego na konto urzędu skarbowego lub uciążliwą wizytę na poczcie. Wszystko wskazuje na to, że ta nieprzyjemna dla kierowców czynność już niedługo będzie usprawniona. Z końcem roku resorty finansów, rozwoju oraz spraw wewnętrznych i administracji zrealizowały projekt bezgotówkowej płatności za mandaty wystawiane przez policję. Oprogramowanie zostało przetestowane i wdrożone.

Zobacz więcej

Fot. Forum

— Od początku roku wyposażamy niektóre komendy policji w terminale płatnicze. Jeśli pilotaż wypadnie pozytywnie, przystąpimy do wdrożenia usługi na skalę krajową. Może stać się powszechna już w lutym tego roku — mówi Przemysław Koch, pełnomocnik ministra finansów ds. informatyzacji.

Drogówka dysponuje ponad 2,5 tys. pojazdów. Wprowadzenie usługi oznaczałoby konieczność wyposażenia wszystkich w terminale płatnicze. Obecnie rolę agenta rozliczeniowego pełni firma eService. Przemysław Koch zapewnia, że rozwiązanie pozwala na rozszerzenie listy agentów o kolejne firmy. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu