Za nami IV forum PKI

Adam Brzozowski
opublikowano: 09-06-2004, 00:00

Tegoroczna konferencja dotycząca PKI była najbardziej udaną z dotychczasowych.

W dniach 2-4 czerwca odbyło się w Międzyzdrojach IV Europejskie Forum Podpisu Elektronicznego. Międzynarodowa konferencja z cyklu „Podpis elektroniczny i PKI — Światowe trendy, doświadczenia i oczekiwania” przyciągnęła w tym roku około 140 uczestników i na stałe wpisała się w kalendarium konferencji hotelu Amber Baltic.

Pierwszego dnia imprezy największe zainteresowanie budziły wykłady dotyczące zmian legislacyjnych związanych z wprowadzeniem e-podpisu. Pierwszy wykład wygłosił Jos Dumortier, profesor Uniwersytetu Leuven w Belgii, a drugi — Janina Popowska z Ministerstwa Gospodarki i Pracy.

Drugi dzień forum miał charakter otwarty. Wzięło w nim udział łącznie 140 osób. Spotkania były podzielone na bloki tematyczne: Aspekty biznesowe i prawne, Realizacja bezpiecznego podpisu w środowisku prywatnym, korporacyjnym i publicznym, Praktyka składania kwalifikowanego podpisu w różnych krajach. Ostatni z bloków był poprowadzony przez gości zagranicznych, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach z wprowadzaniem KPI. Wykłady wygłosili przedstawiciele forów i branżowych organizacji m.in. z Estonii, Rosji, Japonii, Niemiec i Finlandii.

Trzeciego dzień forum w Międzyzdrojach odbyły się warsztaty. Uczestnicy mogli wspólnie wymienić się opiniami i przedyskutować problemy z wiązane z PKI.

Adam Dąbrowski, kierownik marketingu spółki Unizeto, organizatora imprezy, twierdzi, że tegoroczna konferencja była najbardziej udaną z dotychczasowych. W przyszłym roku, podczas V edycji, zostaną wprowadzone niewielkie zmiany, m.in. bardziej przejrzysty podział na panele tematyczne, aby różne aspekty nie nakładały się na siebie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Adam Brzozowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / Za nami IV forum PKI