Za oceanem brak wyraźnego trendu

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 08-12-2010, 16:01

Pod nieobecność ważniejszych publikacji makro giełda nowojorska rozpoczęła sesję od wzrostów.

Po kilkunastu godzinach handlu Dow Jones zwyżkuje o 0,1 proc., S&P 500 zyskuje 0,2 porc., a Nasdaq rośnie o 0,3 proc.

Pozytywne nastroje na rynku utrzymują się po osiągnięciu kompromisu utrzymującego ulgi podatkowe administracji Busha przez najbliższe dwa lata. Na inwestorach wrażenia nie zrobiły spekulacje wokół tego, że Chiny podniosą stopy procentowe, ani informacje o pocisku wystrzelonym przez Koreę Północną w pobliżu granicy z południowym sąsiadem.

Oczekiwania podwyżki stóp w Chinach narastają po tym, jak w zeszły piątek partia komunistyczna zapowiedziała, że w przyszłym roku przejdzie do „ostrożniej” polityki pieniężnej. Kolejną falę spekulacji wywołało przyspieszenie przez krajowy urząd statystyczny publikacji danych m.in. o inflacji i produkcji przemysłowej. Inwestorzy spekulują, że podwyżka stóp nastąpi już w ten weekend.

- Rynek będzie dryfował dopóki nie wyłoni się jasny obraz sytuacji. Przedłużenie obowiązywania ulg jest pozytywne dla gospodarki, teraz inwestorzy będą się koncentrowali na tym, czy Obamie uda się przekonać do wynegocjowanego konsensusu swoją partię – komentował Peter Jankovskis, zarządzający Oakbrook Investments.

Tuż po otwarciu o 1 proc. obsuwają się notowania 3M. Rekomendację dla akcji spółki z „kupuj” do neutralnej obniżył Goldman Sachs. Spadają z kolei ceny papierów Starwood Property Trust. Spółka zamierza sprzedać w ofercie publicznej 20 mln nowo wyemitowanych akcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Za oceanem brak wyraźnego trendu