Za oceanem nerwowo mimo dobrych wieści

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 20-06-2007, 00:00

Nerwowy przebieg miały wtorkowe notowania na amerykańskich parkietach.

Gracze dyskontowali spadek cen ropy i rentowności papierów dłużnych. Z drugiej strony piętno na przebiegu sesji odcisnęły także dane z rynku nieruchomości. Okazały się one lepsze niż oczekiwano, jednak... pogłębiły stan niepewności inwestorów, którzy starali się je odnieść do poniedziałkowej publikacji wskaźnika oczekiwań branży budowlanej.

Liczba pozwoleń na budowę wzrosła do 1,5 mln. Z kolei spadła, jednak mniej niż zakładały prognozy, liczba rozpoczętych budów domów.

W prestiżowej średniej Dow Jones bardzo dobrze wypadły walory General Electric. Światowy giganta, który wymienia się z koncernem paliwowym Exxon Mobil na pozycji największej firmy na naszym globie, osiągnął nowy 52-tygodniowy szczyt.

Korekta dosięgła z kolei papiery Best Buy. Niestety, największa w Stanach Zjednoczonych sieć z elektroniką użytkową odnotowała bardzo słabe wyniki kwartalne. Zysk spółki obniżył się o 18 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy